גג סולארי בבניין משותף – צפו בקטע מ״תכנית חסכון״ מערוץ 12

2 דקות קריאה

פותחות את השנה החדשה באנרגיות מתחדשות ועתיד ירוק בבאר שבע שטופת השמש. או במילים אחרות, בחתימה על חוזה ראשון לגג סולארי בבניין משותף ומענק מטעם המיזם שלנו ״שמש לכולם״ בשיתוף עם קרן קיימת לישראל.


יום של אנרגיות מתחדשות בבאר-שבע

 במפתיע הגיע גם צוות הצילום של ״תוכנית חיסכון״ לתעד את האירוע החשוב. התקנה כזו ״תורמת״ דמי ועד בית לדיירי הבניין וגם לסביבה! מצפות לעוד הרבה חתימות של ועדי בתים בבניינים משותפים בהמשך השנה. צפו בקטע מ״תכנית חסכון״ של ערוץ 12 – ״השיטה להוזיל את חשבון החשמל״ בהמשך הפוסט.
לחיים סולאריים וירוקים! משיקים כוסית לכבוד חוזה ההתקנה לגג סולארי הראשון של מיזם שמש לכולם בבאר שבע
נחתם החוזה הראשון בתמיכת מיזם ״שמש לכולם״ לגג סולארי בבניין משותף בבאר שבע. המיזם בשיתוף עם קק״ל. בתמונה מימין לשמאל נגד כיוון השעון: דר׳ יובל גנות ראש ועד הבית, מר ויקטור בן עמי מנכ״ל חברת הבית הירוק, אולגה ארשבסקי-פרל ראש תחום חדשנות ותשתיות בפורום, יעל כהן-פארן ח״כ לשעבר וראש תחום מדיניות בפורום.
 

מה זה אומר גג סולארי בבניין משותף

עבורנו בפורום הישראלי לאנרגיה זה לא היה עוד יום עבודה אלא יום היסטורי ומרגש. בילינו אותו, כאמור, בבאר שבע, בבניין המשותף שבו חתם דר׳ יובל גנות ראש ועד הבית בשם כל דיירי הבניין עם חברת האנרגיה ״הבית הירוק״ על חוזה התקנה לשלוש מערכות סולאריות – אחת בגג של כל כניסה לבניין – כאשר כל אחת מהמערכות הסולאריות תפיק 15 קילו-ואט. ועד הבית של הבניין יקבל החזר שנתי של כעשרת אלפים ש״ח מחברת החשמל על האנרגיה הסולארית שתהפוך לחשמל ותוזרם לרשת החשמל הארצית. כך ירוויח חשבון הועד כסף מחברת החשמל באמצעות המערכת הסולארית המותקנת על גג הבניין ודייריו יוכלו להשתמש בכסף שמתקבל מחברת החשמל לתשלום החשמל (ולהפחית בדמי ועד הבית) ובנוסף, לפיתוח הגינה, להשקעה בתשתיות מוזנחות, לשיפוץ שמזמן תכננו אך לא היה מאיפה לשלם עליו. וגם לא פחות חשוב – ימתנו את פליטות גזי החממה ובכך תמנע התחממות נוספת. בבאר שבע באמת לא צריך שיהיה עוד יותר חם. כיף אמיתי ל25 השנים הבאות!

צפו בקטע מ״תוכנית חסכון״ על התקנת גג סולארי בבית פרטי ובבניין משותף

לשמחתנו אנחנו לא היינו היחידות להתרגש מהמעמד. גם צוות ״תוכנית חיסכון״ מערוץ 12 הגיעו לבאר שבע וראיין את דר׳ גנות על התועלת שמביאה ההתקנה לדיירי הבניין.
צוות הצילום של ״תכנית חסכון״ עם קרן מרציאנו מערוץ 12 בראיון עם דר׳ גרנות
צוות הצילום של ״תכנית חסכון״ עם קרן מרציאנו מערוץ 12 בראיון עם דר׳ גרנות
 
וגם את ח״כ לשעבר וראש תחום מדיניות בפורום יעל כהן-פארן. יעל הסבירה איך זה עובד: התקבולים מחברת החשמל מגיעים באופן קבוע 25 שנים לפחות. הדיירים עצמם לא משקיעים השקעה ראשונית בקניית המערכת אלא משכירים את הגג שלהם לחברת ההתקנה. החברה דואגת להתקנת המערכת הסולארית. בנוסף זוכים הדיירים למענק מטעם ״שמש לכולם״. וועד הבית מתחלק בתקבולים מחברת חשמל עם חברת ההתקנה. כ-ו-ל-ם מרוויחים מהשמש 𖤓.
ח״כ לשעבר וראש תחום מדיניות בפורום הישראלי לאנרגיה יעל כהן פארן
ח״כ לשעבר וראש תחום מדיניות בפורום הישראלי לאנרגיה יעל כהן פארן ב״תכנית חסכון״ בערוץ 12
צפו בקטע מהתכנית על התקבולים שחברת החשמל משלמת ויתרונותיהם  למתקיני גגות סולאריים על גגות בניינים פרטיים ומשותפים.

איך מצטרפים ל״שמש לכולם״ לקבלת ייעוץ ומענק

מיזם ״שמש לכולם״ הוא מיזם משותף ללא כוונת רווח לפורום הישראלי לאנרגיה ולקק״ל, שמטרתו העיקרית לקדם התקנות של מערכות סולאריות על גגות בבניינים משותפים בישראל. צוות שמש לכולם מלווה את דר׳ גנות בכל השלבים עד להתקנה המיוחלת (שגם עליה נעדכן בקרוב) – מהפניה הראשונית לבדיקת התאמת הגג ועד לחתימה על החוזה – הנגשת כל המידע, העברת הצעות מחברות אנרגיה סולארית מובילות, ייעוץ משפטי, סיוע בקבלת הסכמת דיירים וכמובן – מענק של 15 אלף ש״ח במעמד החתימה.
 
יש לנו עוד מענקים המיועדים לועדי בתים משותפים שיקדימו לחתום עם חברת התקנה עד סוף שנת 2022. הזדרזו לרשום את הבניין שלכם עוד היום, אולי תוכלו לזכות במענק מטעמנו ושותפינו בקק״ל. לפרטים נוספים אנא הירשמו בטופס בהמשך הפוסט. תוכלו לקבל מידע לגבי ההכנסה הצפויה ממערכת סולארית בגג המשותף בבניין שלכם ומענה לכל שאלה. שנה מלאה באנרגיה מתחדשת ובהצלחה לכולם!